RCP Rejestracja czasu pracy

TIMATE to nowy rodzaj systemu RCP.

Skończ z marnowaniem czasu pracy w Twojej firmie! Tracenie czasu pracy doprowadza do zbędnego przerostu zatrudnienia, strat finansowych i napięć w zespole - obniża konkurencyjność.
Ile można zaoszczędzić? Wykorzystaniu czasu pracy
Zobacz film

Co możesz zrobić, aby nie trwonić czasu pracy?

Ogromna większość systemów do rejestracji czasu pracy ogranicza się do prostego odnotowania momentu wejścia i wyjścia pracownika. Czasami pojawia się dodatkowy element w postaci logowania do urządzenia, na którym on pracuje. Właściwie nikt nie wie, co się dzieje z pracownikiem w ciągu całego dnia, bo pracownik nie korzysta z czytników przy każdym pomieszczeniu, do którego wchodzi lub z którego wychodzi. To byłoby zwyczajnie niewygodne i czasochłonne. TIMATE pozwala zgromadzić i uporządkować wiedzę o działaniach pracownika bez konieczności wykonywania przez niego dodatkowych czynności. Pracodawca może precyzyjnie ustalić, kiedy pracownik wchodzi na teren zakładu pracy, a następnie odliczyć czas spędzony w szatni i w innych miejscach niezwiązanych bezpośrednio z wykonywaniem obowiązków służbowych. Karta automatycznie zbiera też informacje o przerwach i co do minuty rozlicza czas na posiłek, papierosa czy wyjście prywatne. Każdy pracownik dostaje informację w postaci emotikonu, oceniającego punktualność i właściwe wykorzystanie przerw w pracy oraz ewentualnie punkty do systemu motywacyjnego.

Zautomatyzuj pomiar czasu pracy

Wystarczy po prostu wejść do firmy z kartą TIMATE, która jest jednocześnie identyfikatorem pracowniczym. Karta sama mierzy automatycznie czas pracy - nie trzeba odbijać jej w czytniku.

Karta nie wymaga instalowania bramek i kołowrotków, a przy tym mierzy czas pracy w dowolnej hali czy biurze oraz w terenie otwartym.

Ustal szczegółowe harmonogramy czasu pracy

Rejestracja czasu pracy opiera się na harmonogramach, które szczegółowo rozpisuje się na cały miesiąc. Harmonogramy uwzględniają planowane dni robocze, czasy przyjścia, wyjścia, przerw, urlopy, nadgodziny, pracę zmianową lub nocną. Harmonogramy przesyłane są na karty pracowników. Każdy pracownik na swojej karcie może sprawdzić harmonogram na kilka dni do przodu.

Zarejestruj przerwy i przestoje w pracy

W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów RCP karta TIMATE może automatycznie zarejestrować każdą przerwę w pracy, taką jak: wyjście prywatne, przerwa na posiłek, przebywanie w szatni, przerwa na papierosa i inne. Każdemu pracownikowi należą się przerwy ustawowe. System uwzględni je w swoich wyliczeniach. Jednocześnie pozwoli ograniczyć nadmiarowe przerwy. Wykrycie i zarejestrowanie przerwy odbywa się samoczynnie, bez potrzeby działania ze strony pracownika.

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, jeśli w rejestracji czasu pracy uwzględnisz przerwy.

Kalkulator oszczędności
Zapobiegaj nadużyciom

Sprawiedliwa rejestracja czasu pracy wymaga, aby ograniczyć nadużycia takie jak noszenie dwóch kart naraz przez jedną osobę i symulowanie czyjejś obecności. Karta dzięki opatentowanej technologii, bez użycia kamer i biometrii, wykrywa takie oraz inne przypadki. Rozpoznaje na przykład opuszczanie miejsca pracy, odkładanie karty lub pozostawianie karty na drgających przedmiotach.

Sprawdź jak wykorzystywany jest czas pracy

System TIMATE rejestruje za pomocą kart TIMATE przebieg dnia pracy, czyli okresy, kiedy pracownicy pracują oraz kiedy mają przestoje. System rozpoznaje, czy pracownik pracuje fizycznie, czy odpoczywa, potrafi też wskazać strefę, w jakiej zatrudniony się aktualnie znajduje. System za pomocą prostych wskaźników pokazuje czy wykorzystanie czasu pracy jest efektywne.
Więcej o nowych funkcjach analizy wykorzystania czasu pracy:

Wykorzystanie czasu pracy

Oceń czas pracy

System ocenia na bieżąco i automatycznie jak przestrzegane są ustalenia związane z czasem pracy. Pracownicy na swoich kartach otrzymują prostą informację w postaci ikony jeśli przestrzegają czasu pracy lub jeśli naruszają zasady czasu pracy w firmie. Ocena powiązana jest z motywacją. System codziennie zwiększa punkty do premii za pozytywne zachowania, takie jak nie spóźnianie się do pracy czy nie robienie nadgodzin bez pozwolenia.

Sprawdź jak automatyczna ocena i motywacja poprawi zarządzanie czasem pracy.

Więcej o ocenie i motywacji
Rozlicz i ogranicz nadgodziny

System pozwala na zdefiniowanie rodzajów dozwolonych nadgodzin. Posiada też mechanizm akceptacji nadgodzin. Karta jasno sygnalizuje pracownikowi, że wchodzi w nadgodziny, oraz informuje, czy ma pozwolenie na ich realizację. Mechanizmy te pozwalają kontrolować i ograniczać nieuprawnioną pracę ponad wymiar etatu.

Wybierz odpowiedni system czasu pracy

TIMATE wspiera różne systemy czasu pracy, które można dostosowywać do każdego stanowiska za pomocą narzędzia do tworzenia harmonogramów czasu pracy. Rozwiązanie umożliwia korzystanie z systemu podstawowego, równoważnego, zmianowego, przerywanego, zadaniowego i innych. Karta TIMATE podaje informacje dotyczące między innymi początku i końca dnia pracy, puli godzin w miesiącu, dozwolonego czasu przyjścia, dozwolonego czasu na nadgodziny.

Zarejestruj czas pracy zdalnej i pracy w delegacjach

Jeśli część pracowników pracuje zdalnie lub w delegacjach, mogą oni rejestrować czas pracy, zbliżając swoją kartę TIMATE do smartfona. W tym momencie zostanie też zarejestrowana lokalizacja pracownika na mapie. Karta TIMATE może ustalić przebieg pracy oraz wskazać czas przerw.

Więcej o pracy zdalnej

Przekaż dane RCP do systemu kadrowego

Informacje o zarejestrowanym czasie pracy mogą być korygowane różnymi regułami zaliczania czasu. Reguły te mogą dotyczyć możliwości wcześniejszych przyjść, przebywania w zakładzie poza godzinami pracy, zaliczania nadgodzin, miejsca pracy itp. Czas zaliczony może być przekazany za pomocą raportu lub API do zewnętrznego programu kadrowego, co oszczędza czas pracy działu kadrowego. Oprócz czasu pracy do systemu kadrowego można przekazać dane o zarejestrowanych przez kartę L4, delegacjach i innych zdefiniowanych dniach wolnych.

Więcej o API

Masz już system RCP?

Jeśli masz już system RCP lub wybierasz nowy spośród dostępnych na rynku – zobacz nasze porównania różnic między metodą rejestracji czasu pracy TIMATE a dotychczasowymi metodami.