Elementy systemu
TIMATE

Elementy, które składają się na system TIMATE to centralka CT-ET-POE,
inteligentne karty: C1, C2, C3 oraz aplikacja.

System TIMATE:


Ekran karty wyświetla imię i zdjęcie jej właściciela, a także dane z rejestracji czasu pracy, takie jak: godzina przyjścia, godzina planowanego wyjścia, czas, który pozostał do przepracowania, liczba dni urlopowych, liczba nadgodzin, zadania do realizacji. Ekran jest niezawodny w różnych warunkach oświetleniowych: pełnym słońcu, standardowym oświetleniu biurowym czy półmroku.
Dzięki wzmocnionej wielowarstwowej obudowie karta jest odporna na czynniki zewnętrzne, uderzenia czy uszkodzenia spowodowane upadkami.
Urządzenie jest ekonomiczne w utrzymaniu i stworzone z myślą o ekologii, można bardzo szybko doładować je na kilka sposobów:

• raz w tygodniu odkładając na parapecie okna
• pozostawiając na kilka godzin pod lampką nocną
• podłączając raz w tygodniu na 3h zasilacz 5V do telefonu komórkowego przez wbudowane w górnej części karty złącze micro USB

Karta posiada pasywny programowalny zdalnie tag NFC, za pomocą którego, realizowany jest dostęp do panelu internetowego i scenariusze związane z kontrolą dostępu.

Karta wyposażona jest w czarno-biały, czytelny pod każdym kątem wyświetlacz e-Paper o rozdzielczości 128 x 96 punktów, na którym może znajdować się zdjęcie pracownika oraz dane dotyczące wykorzystania czasu pracy, oddelegowania lub zadań. Urządzenie zasilane jest baterią CR2032 3 V, której moc wystarczy na około rok i którą użytkownik może wymienić samodzielnie. Karta wcześniej zasygnalizuje taką konieczność administratorom systemu, przesyłając informacje o napięciu baterii do chmury oprogramowania systemu TIMATE. Karta wyposażona jest w czujnik ruchu, upadków, uderzeń oraz temperatury. Posiada ona pasywny programowalny zdalnie tag NFC, za pomocą, którego realizowany jest dostęp do panelu internetowego i scenariusze związane z kontrolą dostępu.

Głównym zadaniem urządzenia jest monitorowanie obecności i sprawdzanie parametrów pracy. C1 zamieszczony przy kasku czy odzieży ochronnej zsynchronizowany jest z kartą, którą ma na sobie pracownik. Pomaga to sprawdzić, czy posiadacz karty zastosował środki ochrony osobistej, postępuje zgodnie z zasadami BHP oraz czy nie uległ wypadkowi.


Przedsiębiorstwa posiadające kilka lokalizacji (budynków, hal produkcyjnych), w każdej z nich mogą tworzyć osobne podsieci radiowe. Inteligentne karty będą obsługiwane we wszystkich miejscach.
Wodoodporna obudowa centralki (z IP 67) pozwala na jej montaż w warunkach przemysłowych – halach czy magazynach, a także na zewnętrznych ścianach budynków oraz masztach.
Centralka może być zasilana przez POE (Power Over Ethernet), co znacznie upraszcza jej instalację w obiekcie.
Urządzenie do komunikacji z chmurą, potrzebuje dostęp do Internetu przyłączonego kablem Ethernet lub sieci GSM. Brak Internetu spowoduje, że centralka przez pewien czas będzie buforować dane o czasie pracy, a po uzyskaniu połączenia prześle je do chmury.

Centralkę najlepiej zamieścić na obszarze, który chcemy zbadać pod kątem efektywnego wykorzystania czasu pracy. Obszar ten jest wyznaczany przez okrąg o promieniu zasięgu radiowego urządzenia (do 50 metrów w terenie otwartym i około 30 metrów w halach). W praktyce zdarza się, że może on być ograniczony ścianami, dlatego kolejne centralki lub sterowniki pracujące jako router pomogą rozszerzyć zasięg sieci radiowej MESH tak, aby objąć zasięgiem swojego działania cały obiekt. Urządzenie jest wyposażone w panel WWW, który pozwala na konfigurację jego podstawowych ustawień administracyjnych, związanych z adresem IP oraz hasłem czy szyfrowaniem danych w transmisji internetowej oraz radiowej (w oparciu na AES 128).


Oprogramowanie TIMATE zostało stworzone w oparciu o najnowszą technologię, która pozwala na udoskonalenie i zautomatyzowanie procesów zachodzących w firmie. System oferuje szereg różnych funkcjonalności, umożliwiających rejestrację czasu pracy oraz analizę jego wykorzystania na podstawie predefiniowanych wskaźników. Dodatkowe funkcje pozwalają otrzymać szybką odpowiedź na pytanie o to, czym zajmują się pracownicy, w której strefie się znajdują i czy są bezpieczni.
Wszechstronność systemu TIMATE poprawia komfort i efektywność pracy, wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa, zapewnia oszczędność czasu oraz redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie TIMATE instalowane jest na serwerze z Windows Server i wykorzystuje bazę danych SQL Server. Aplikacja kliencka systemu pracuje zdalnie z systemem i dostępna jest jako program desktop w Windows lub mobilna responsywna strona internetowa, którą można także przeglądać na smartfonie.

Zobacz jak działa TIMATE

Obejrzyj naszą animację by szczegółowo poznać działanie systemu


Chcesz dowiedzieć
się więcej o TIMATE?
Daj nam znać

E-mail: contact@timatesystem.com