IoT GATEWAY

Nowoczesne elektroniczne centralki/routery CT-ET przekazujące dane z kart TIMATE do serwera.

Aby karty TIMATE mogły przesyłać swoje dane do bazy danych na serwerze potrzebne jest rozmieszczenie w firmie centralek i routerów.
Karta katalogowa CT-ET
Zobacz film
Zaawansowana technologicznie bramka IoT

Kluczowe cechy centralki CT-ET

Bezprzewodowa

Transmisja do i z kart przez sieć radiową MESH 2.4GHz IEEE 802.15.4.

Internetowa

Transmisja Ethernet 10MBit do i z serwera. Zasilanie POE.

Bezpieczna

Sprzętowy mechanizm szyfrowania danych AES-128.

Łatwa w obsłudze

Zdalne zarządzanie z aplikacji lub terminala z komendami AT, wbudowany panel WWW. Przycisk do parowania i detekcja stuknięć w obudowę.

Odporna

Uszczelniona obudowa IP67, łatwy montaż do ścian i masztów. Wykrywanie sabotażu.

Wydajna

Jedna centralka obsługuje łączność do 255 kart C1, C2, C3 i routerów CT-ET naraz. Zasięg radiowy do 50m a nawet 100m.

Centralka CT-ET - IoT w praktyce

Przemyślane i łatwe w obsłudze urządzenie

Tryby radiowego routera MESH

Każde urządzenie CT-ET może pracować w trybie routera, tworząc sieć radiową MESH w standardzie IEEE 802.15.4 na częstotliwości 2.4 GHz. Sieć radiowa TIMATE nie koliduje z sieciami Wi-Fi lub Bluetootch. Za pomocą sieci radiowej karty TIMATE przesyłają informacje o czasie pracy do centralki, a stamtąd do serwera. Karty z powrotem otrzymują harmonogram pracy, zadania, komunikaty i inne dane. Zasięg radiowy rutera wynosi do 50 m w przestrzeni otwartej.

Tryb centralki Ethernet

Każde urządzenie CT-ET może pracować w trybie centralki połączonej z siecią Ethernet. Z centralką łączą się routery radiowe i transmitują dane z kart z sieci radiowej MESH. Transmisja radiowa nie koliduje z sieciami Wi-Fi i Bluetootch. Centralka transmituje zaszyfrowane dane do i z serwera za pomocą sieci Ethernet.

Zabezpieczenia danych

Dane transmitowane w sieci radiowej oraz przez Ethernet zabezpieczone są sprzętowo zaimplementowanym algorytmem AES-128. W przypadku problemów z siecią Ethernet centralki buforują przez pewien czas dane w swojej pamięci. Urządzenia wyposażone są w narzędzia do wykrywania i diagnostyki zakłóceń oraz ataków.

Łatwy montaż i ochrona przed sabotażem

Obudowa centralki umożliwia przykręcenie jej do ściany, posiada też uchwyty montażowe do montażu na maszcie. Obudowa odporna jest na pył i wodę - posiada IP67. W obiekcie instaluje się jedną centralkę i odpowiednią liczbę routerów umieszczanych pod sufitem lub na ścianach pomieszczeń w odległości ok. 30 metrów od siebie. Urządzenia tworzą razem sieć radiową MESH, z którą łączą się na bieżąco karty TIMATE. Centralki mają zabezpieczenia antysabotażowe, wykrywają ruch i położenie w przestrzeni, przesyłając informacje o zmianach do serwera.

Zdalna konfiguracja

Centralką można w pełni zdalnie zarządzać z poziomu aplikacji TIMATE oraz dodatkowo w sieci lokalnej za pomocą wbudowanego panelu WWW lub terminala komendami AT. Parowanie centralki z siecią radiową jest bardzo proste i odbywa się za pomocą jednego przycisku PAIR. Centralka dodatkowo sygnalizuje swój status diodą LED. Dostępne są narzędzia do automatycznego monitorowania całej instalacji.

Trzy typy centralek

CT-ET-POE to centralka zasilana przez POE lub zasilacz 12-48V, instalowana w halach i biurach.

CT-ET-OUT to centralka zasilana przez POE ze wzmacniaczem sygnału radiowego o zwiększonym zasięgu radiowym do 100m i przeznaczeniem do pracy na zewnątrz budynków.

CT-ET-POR to centralka zasilana przez POE wyposażona w czytnik kart RFID (MIFARE 13,56MHz/NFC).

Pobierz kartę katalogową urządzenia CT-ET z jego podstawowymi parametrami