Raben Logistics Polska, firma świadcząca usługi logistyki kontraktowej, transportu drobnicowego oraz transportu morskiego i lotniczego. Jest częścią Grupy Raben, działającej w 14 krajach Europy, od 90 lat realizującej rozwiązania logistyczne szyte na miarę. Docelowo w Raben Logistics funkcjonować będzie 4500 kart TIMATE.
Raben rozpoczął wdrażanie systemu TIMATE w 2020 roku. Dziś z rozwiązania korzystają pracownicy w prawie czterdziestu obiektach w Polsce. Firma zdecydowała się na zastosowanie kart TIMATE do pomiaru czasu pracy w rozległych halach magazynowych, gdzie zamontowanie klasycznych czytników by się nie sprawdziło.
Rozwiązanie zaproponowane przez firmę TIMATE daje możliwość rejestracji czasu pracy dużej liczby pracowników w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce bez konieczności klasycznego odczytywania kart na czytnikach zamontowanych przy wejściach do firmy, magazynów, biur itp. Pozwala również na sprawdzenie aktualnej liczby pracowników w danym obszarze, co w wypadku zagrożenia pożarowego jest niezmiernie istotną informacją dla służb ratunkowych. Ponadto współpraca z firmą TIMATE wpisuje się w politykę Raben wspierania startupów posiadających ciekawe rozwiązania, a niewątpliwie karty IoT, system stacji odbiorczych i oprogramowanie jako całość są interesującym narzędziem dla firm dużych i średnich. Integrując je z innymi systemami w przedsiębiorstwie, można uzyskać wymierne korzyści w zakresie bezpieczeństwa i efektywności – komentuje Sławomir Pawlak, CIO w Grupie Raben.
Halsang, szwedzka firma, produkująca bramy, ogrodzenia i urządzenia kontroli dostępu.
System TIMATE został wdrożony w polskim oddziale firmy. Rozwiązanie pomaga spółce ewidencjonować czas pracy, weryfikować koszty produkcji oraz reagować na bieżąco na problemy pojawiające się w procesach produkcyjnych. Dane, jakich dostarcza TIMATE, pozwalają też dokładnie policzyć, ile godzin pracownicy Halsang poświęcają na produkcję konkretnej bramy. To pomaga weryfikować ceny i daje klientom firmy gwarancję, że płacą tylko za czas realnie przepracowany na ich rzecz. To ważne, bo Halsang produkuje swoje bramy ręcznie, na specjalne zamówienie, nie ma więc uśrednionego cennika.
Zatrudniamy coraz więcej ludzi, dlatego tak bardzo potrzebowaliśmy systemu, który pomoże nam ewidencjonować czas ludzkiej pracy. Szukaliśmy jednak rozwiązania, które dam nam coś więcej niż standardową kartę odbijaną przez zatrudnionego rano i po zakończeniu dniówki. Najważniejsze są dla nas realne dane o tym, jak działa firma, jak organizujemy pracę w zespołach, czy optymalnie wykorzystujemy zasoby i czas pracy. Dzięki takiej wiedzy możemy lepiej zarządzać przedsiębiorstwem i rozdzielać zadania między pracowników, dbając o to, aby nie byli ani przeciążeni pracą, ani znudzeni bezczynnością – tłumaczy Arkadiusz Jaworski, wiceprezes Halsang
ALAB Laboratoria, sieć 400 placówek diagnostycznych, mająca w swojej ofercie ponad 3 000 badań diagnostycznych: od podstawowych, przez wysokospecjalistyczne testy, aż po pakiety badań stworzonych pod kątem konkretnych schorzeń, dolegliwości i narządów, a także profilaktyki zdrowotnej.
ALAB testował system TIMATE – do zarządzania pracownikami i procesami – przez ponad pół roku. W tym czasie firma przyglądała się działaniu swoich laboratoriów, szukając elementów, które można poprawić, by funkcjonować jeszcze efektywniej. TIMATE i karty noszone przez pracowników dostarczyły zarządzającym danych na temat organizacji procesów.
Po okresie testowym, który zakończył się w październiku 2021 r., ALAB zdecydował się na pełne wdrożenie systemu TIMATE. Firma korzysta ze wszystkich dostępnych modułów.
Analizując informacje gromadzone przez system bardzo szybko dostrzegliśmy rzeczy, które możemy poprawić. Jeden z przykładów dotyczył procentowego rozmieszczenia osób w pomieszczeniach, które pokazało nam, że naszym pracownikom brakuje dodatkowego analizatora. Od razu go zakupiliśmy, co przyspieszyło i ułatwiło pracę diagnostów. Takich przypadków było więcej, a zmiany procesowe, których dokonaliśmy, przełożyły się na naprawdę znaczne oszczędności – mówi Ewa Małkowska, prezes ALAB Laboratoria. – System, w który zainwestowaliśmy, pomaga nam w zarządzaniu rozproszoną organizacją – codziennie i w sposób zautomatyzowany dostarcza danych o realizacji zadań w laboratoriach. Pracowników informuje o realizacji dziennego harmonogramu, przypomina, że powinni zrobić przerwę lub zakończyć pracę. Ludzie czują się w ten sposób bardziej zauważani i wiedzą, że sposób, w jaki jak pracują, może im przynieść realne korzyści.